Skip to main content

Tylko niektóre gry Activision Blizzard będą exclusivami platform Xbox

„Nie chcemy dzielić społeczności”.

Na niedawnym spotkaniu z mediami przedstawiciele Microsoftu po raz kolejny poruszyli kwestię zakupu Activision Blizzard i ewentualnej wyłączności tytułów wydawcy dla platform Xbox. Podkreślono, że tylko niektóre produkcje staną się exclusivami.

Matt Booty, szef Xbox Game Studios, przekonuje, że koncernowi z Redmond nie zależy na dzieleniu społeczności fanów. Z wypowiedzi menedżera wynika, że duże serie pokroju Call of Duty nadal powinny być wydawane na konsolach PlayStation.

- Jeżeli przejmujemy grę, która ma duże grono miłośników na szeregu platformach, ostatnią rzeczą, jaką chcemy robić, to zabierać ją komuś. Uważamy, że naszym obowiązkiem jest bycie opiekunem, pasterzem, który nadal buduje i pielęgnuje tę społeczność, a nie dzieli ją na kawałki - mówi, cytowany przez IGN.

Tina Summerford, która w Microsofcie odpowiada za ofertę programową, dodaje jednak, że niektóre tytuły Activision Blizzard będą pozycjami na wyłączność platform Xbox (i PC). Wypowiedź wskazuje, że może chodzić o zupełnie nowe projekty.

Menedżerka zaznacza, że przykładem strategii obranej przez amerykańską firmę jest Minecraft. Popularna gra i jej różne odsłony dostępne są nie tylko na urządzeniach koncernu z Redmond, ale także na PlayStation i Switchu.

Zobacz także