Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy World of Tanks podsumowują 2012 rok

Wargaming zwiększył zatrudnienie i otworzył nowe oddziały.

Wargaming.net - twórcy World of Tanks - podsumowują kończący się rok. Firma chwali się kolejnymi sukcesami, zwiększeniem zatrudnienia i otwarciem nowych oddziałów na całym świecie.

Motorem napędzającym sukces firmy jest World of Tanks, które zainteresowało miliony graczy na całym świecie - łącznie zarejestrowano już 45 mln kont (choć liczba aktywnych użytkowników nie jest znana). Zręcznościowy symulator czołgów największą popularnością cieszy się w Rosji - na jednym tylko serwerze bawiło się rekordowe 600 tys. graczy.

Popularne „czołgi” są ciągle rozwijane. Gra doczekała się 8 aktualizacji, które wprowadziły m.in. nacje Francji i Wielkiej Brytanii, 100 nowych czołgów i 10 map. W patchu 8.0 całkowicie przebudowano model fizyczny, przez co rozgrywka stała się bardziej realistyczna.

- Wypuściliśmy wiele aktualizacji do World of Tanks, ale 8.0 było kluczowe. To był kamień milowy, który sprawił, że gra wygląda inaczej i inaczej się w nią gra. Reakcja graczy była bardzo pozytywna - mówi Michael Vatsovsky, wiceprezes ds. rozwoju.

Po raz pierwszy tytuł stał się dyscypliną e-sportową. Profesjonalni gracze mieli okazję rywalizować w turnieju WCG 2012, który odbył się w Chinach.

Producent pracuje nad dwoma kolejnymi tytułami - World of Warplanes i World of Warships. Pierwszy symulator, w który wcielamy się w pilota, jest w fazie zamkniętych beta-testów. Drugi tytuł jest na wcześniejszym etapie rozwoju, dopiero co opublikowano pierwsze screeny. Wszystkie trzy projekty w całość połączy usługa Wargaming.net ze wspólnym systemem ekonomicznym i łatwym dostępem do dowolnej gry.

Mimo trudnej sytuacji gospodarczej, firma nadal się rozwija. Wargaming zatrudnia ponad 1300 pracowników w 11 biurach na całym świecie. Największe wysiłki zostały poczynione w Azji. Otworzono nowe oddziały w Korei i Singapurze. Producent przejął też studio BigWorld. Australijska firma zajmuje się dostarczaniem oprogramowania pośredniego (np. silniki graficzne).

Podsumowanie roku było też okazją na pochwalenie się nagrodami. W 2012 roku Wargaming.net zdobyło Golden Joystick Award 2012 w kategorii „najlepsza Gra MMO”. Firma promowała się na targach na całym świecie, wliczając w to E3 w USA, gamescom w Niemczech, G-Star w Południowej Korei i Licence2Play w Singapurze.

Co w przyszłym roku? - Najważniejszych celów na 2013 jest wiele - dostarczyć dwa nowe światy Free to Play, dbać o rozwój World of Tanks poprzez dostarczanie pełnych pasji, pomysłowych nowych treści i wzmocnienie dobrych relacji z naszą społecznością - powiedział Victor Kislyi, prezes Wargaming.

O fenomenie World of Tanks pisał niedawno Michał.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze