Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy serii Forza Horizon zajmują się nową grą z otwartym światem

Bez wyścigów.

Playground Games - studio słynące z serii Forza Horizon - otwiera nowy oddział firmy, by zająć się całkiem nową grą z otwartym światem - ale bez wyścigów.

- To dla nas świetna okazja, żeby sprawdzić się w innym gatunku - wyjaśnia założyciel Playground, Ralph Fulton, w rozmowie z serwisem GamesIndustry.

- O otwarciu nowego oddziału rozmawialiśmy przez kilka dobrych lat, ale nie chcieliśmy się śpieszyć - dodaje.

Playground Games powstało w 2010 roku, założone w brytyjskim Leamington Spa przez weteranów gier wyścigowych z Codemasters, Bizarre Creations oraz Criterion Games. Studio wyprodukowało trzy odsłony serii Forza Horizon dla Microsoftu, z każdą kolejną częścią lepszą od poprzedniej.

Firma licząca obecnie około 115 pracowników pozostaje jednak niezależna i nie ogłosiła jeszcze, na jakie platformy docelowe zmierza tajemnicza gra z otwartym światem. Wiemy za to, że prace w nowym gatunku na pewno będą wyzwaniem dla deweloperów.

Zobacz: Horizon Zero Dawn - Poradnik, Solucja

- Czujemy, że przez ostatnie lata staliśmy się całkiem dobrzy w grach wyścigowych - mówi Fulton. - Zawsze możemy być jeszcze lepsi i rozwijać się dalej w tym kierunku, ale chcielibyśmy pokazać możliwości w innym gatunku.

- To właśnie jeden z celów Project 2, udowodnienie naszych możliwości. Będziemy musieli zatrudnić bardzo utalentowane osoby, z doświadczeniem, którym my nie dysponujemy.

Rekrutacja nie powinna być trudna, ponieważ w Leamington Spa nie brakuje utalentowanych twórców. Mieszczą się tu między innymi Codemasters, Modern Dream, Radiant Worlds, FreeStyle Games (obecnie Ubisoft Leamington) i wiele mniejszych firm.

Określenie nowego tytułu jako „Project 2” sugeruje, że jest jeszcze Project 1 - najpewniej kolejna odsłona Forza Horizon dla Microsoftu.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze