Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Rainbow Six Siege pracują nad strzelanką multiplayer dla Amazon Games

Nowe studio w Montrealu.

Amazon Games ogłosiło otworzenie nowego studia w Montrealu. Weterani z Ubisoftu odpowiedzialni za Rainbow Six Siege zajmą się w nowym oddziale produkcją sieciowej strzelanki.

Zatrudnieni twórcy to Luc Bouchard, Alexandre Remy, Xavier Marquis i Romain Rimokh. Wszyscy pracowali przy wspomnianym Siege od premiery do 2019 roku.

Amazon chce mieć swojego Siege'a?

- Po kilku latach doświadczenia z Siege jesteśmy podekscytowani mogąc zacząć z czystą kartą i pełną kreatywną wolnością, by stworzyć totalnie unikalne doświadczenie w kategorii gier multiplayer - skomentował Marquis, który został dyrektorem kreatywnym nowego studia.

Żadne szczegóły na temat nowego projektu nie są jeszcze znane.

Amazon kilka razy próbował już wkroczyć na scenę gier sieciowych, odkąd kilka lat temu firma poważniej podeszła do tematu tworzenia wysokobudżetowych gier wideo. Od tej pory anulowano aż trzy projekty - choćby bijatykę Breakaway czy strzelankę Crucible, którą skasowano po nieudanej premierze.

Amazon Games tworzy także tradycyjne MMO pod tytułem New World. Gra ma zadebiutować latem bieżącego roku, a opinie uczestników pierwszych testów wskazywały, że produkcja nie wyróżnia się szczególnie na tle innych przedstawicieli gatunku.

O autorze

Komentarze