Skip to main content

Twórcy modów odtwarzają Fallout 1 na silniku Fallout: New Vegas

Fallout The Story.

Grupa twórców modyfikacji planuje odtworzyć pierwszą część serii Fallout na silniku nowszej odsłony - Fallout: New Vegas.

Fallout 1

Projekt nosi nazwę Fallout The Story i posiada już oficjalną stronę w serwisie Nexus. Prace trwają, a rezultaty pierwszych wysiłków zobaczyć można w materiale wideo poniżej.

Wydany w 1997 roku Fallout od studia Interplay opowiadał historię śmiałka, który opuszczał wnętrze schronu w celu znalezienia specjalnego chipu, rozwiązującego problemy z wodą pitną.

Poniższy film pokazuje sekwencję otwierającą odtworzoną w Fallout: New Vegas, z widokiem z perspektywy pierwszej osoby i dialogami (te są dość „średniej” jakości, ponieważ twórcy nie mają praw do materiałów z oryginału).

Widać też pierwszą jaskinię oraz początki otwartego Pustkowia, z mapą wyświetlaną w Pip-boyu. Deweloperzy zamierzają zachować jak najwięcej elementów oryginału, dodając do tego nowsze rozwiązania w kwestii zarządzania ekwipunkiem czy postacią.

W pełni ukończono już podobno schrony 13 i 15. Niemal gotowe jest Shady Sands, a Junktown - w połowie. Rozpoczęto prace nad The Glow, Necropolis i The Hub.

Data premiery nie jest znana. Więcej materiałów wideo znaleźć można na oficjalnym kanale w serwisie YouTube.

Zobacz na YouTube

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Zobacz także