Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Marvel Snap zapewniają, że gra nie przestanie istnieć

Zawirowania z wydawcą.

Twórcy popularnej karcianki Marvel Snap zapewniają graczy, że ich tytuł nie zniknie z rynku. Źródłem zamieszania jest fakt, że firma wydawnicza odpowiedzialna za projekt - Nuverse - rzekomo wycofuje się z rynku.

Nuverse było próbą ByteDance (to właściciele TikToka) podbicia rynku gier wideo. Te założenia są najwyraźniej nieaktualne, ponieważ agencja Reuters podała - powołując się na cztery własne źródła - że nadchodzi restrukturyzacja i wycofanie się z segmentu wirtualnej rozrywki.

Za Marvel Snap odpowiada tymczasem studio Second Dinner, założone w 2018 roku przez Bena Brode, w przeszłości między innymi reżysera Hearthstone. Na oficjalnym koncie w serwisie X wystosowano komunikat, który ma na celu uspokojenie sytuacji.

„Część naszych graczy wyraziło obawy dotyczące doniesień na temat zmian strukturalnych w Nuverse” - napisano. „Pragniemy podziękować za troskę i zapewniamy, że bez względu na wszelkie zmiany w Nuverse, Snap będzie nadal działać i rozwijać się w przyszłości!”.

Brzmi dobrze, choć nie podano dokładnie, w jaki sposób gra zostanie „uratowana”. Być może częścią wspomnianej restrukturyzacji ByteDance będzie sprzedaż produkcji. Ta cieszy się sporą popularnością - zwłaszcza na urządzeniach mobilnych - i bazuje na słynnej licencji, więc zapewne nie byłoby trudno.

Sami właściciele TikToka potwierdzają, że proces trwa, choć bez podawania szczegółów. „Regularnie dokonujemy przeglądu działalności i wprowadzamy zmiany, by skupić się na strategicznych obszarach długoterminowego wzrostu. Po ostatnim przeglądzie podjęliśmy trudną decyzję o restrukturyzacji działalności związanej z grami - zapewniał rzecznik dla Reuters.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Marvel Snap

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze