Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy legendarnego Samorosta powracają. Phonopolis to ich nowa przygodówka

Kartonowa misja.

Amanita Design nie od dzisiaj słynie z nietypowych przygodówek. Czeskie studio wsławiło się Samorostem, z przygodami kosmicznego gnoma na planetach z mchu. Teraz czas na nowy projekt.

Phonopolis to kolejna „ręcznie przygotowana” przygoda. Tym razem wcielamy się w Feliksa, który żyje w kartonowym świecie, któremu grozi autorytarny Lider. Najwyraźniej jedynie nasz bohater zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa, więc wkracza do akcji.

Twórcy faktycznie przygotowali wszystkie lokacje z kartonu, a postacie przemieszczają się dzięki animacji poklatkowej, przypominającej klasyczne filmy animowane. Do tego oczywiście szereg zagadek do rozwiązania - oraz miasto do uratowania.

Produkcja zmierza na PC, nie podano jeszcze daty premiery.

Amanita Design zaczynało dwie dekady temu od technologii Flash, by w ostatnich latach regularnie dostarczać kolejne przygodówki, wszystkie w nietypowym stylu. Samorost 3 ukazało się w 2016 roku, a potem doczekaliśmy się jeszcze Chuchel, Pilgrims, Creaks i Happy Game.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze