Skip to main content

Twórcy Dragon Quest 3 HD-2D żałują, że zapowiedzieli remake tak wcześnie

Jeszcze w 2021 roku.

Studio odpowiedzialne za Dragon Quest 3 HD-2D Remake przyznaje, że żałuje wyjątkowo wczesnej zapowiedzi projektu, jeszcze w 2021 roku.

Podczas wczorajszej imprezy Nintendo Direct dowiedzieliśmy się, że odświeżona wersja klasycznej gry JRPG ukaże się 14 listopada obecnego roku. Prace zapowiedziano jednak już w maju 2021 roku, jako jeden z pięciu powstających projektów w zasłużonej serii Dragon Quest.

Od tego czasu w temacie panowała cisza, przerwana dopiero w ubiegłym miesiącu. Teraz odpowiedzialne za prace studio Team Asano (to wewnętrzny oddział Square Enix prowadzony przez Tomoyę Asano) przyznaje w serwisie X, że mogło trzymać język za zębami.

Zobacz na YouTube

„Powiedziano nam, że od czasu ogłoszenia rozpoczęcia prac nad grą minęło zbyt wiele czasu, ale to nic niezwykłego, ponieważ wszystkie nasze tytuły powstawały przez 3-4 lata” - napisano w wiadomości.

„Jednak patrząc wstecz, to (początkowe) ogłoszenie odbyło się zbyt wcześnie w porównaniu z innymi [grami]. Dlatego też bardzo dziękujemy za cierpliwość” - dodali deweloperzy.

Dragon Quest 3 HD-2D Remake ukaże się 14 listopada nie tylko na Nintendo Switch, ale także na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Co ciekawe, wczoraj ogłoszono też, że na przyszły roku zaplanowano również remaki Dragon Quest 1 oraz 2, także w formie „HD-2D”. To dość dziwne podejście, ponieważ oznacza, że w ten sposób zagramy najpierw w zwieńczenie trylogii przygód Erdricka.

Zobacz także