Skip to main content

Twórca Sonica krytykuje Square Enix. „Nie przejmują się grami i fanami”

Mowa o Balan Wonderworld.

Yuji Naka - znany najlepiej jako twórca serii Sonic the Hedgehog – zapewnia, że został usunięty ze stanowiska reżysera Balan Wonderworld na sześć miesięcy przed premierą produkcji.

Rewelacje pochodzą z Twittera, gdzie słynny deweloper wystosował szereg zarzutów pod adresem wydawcy – Square Enix – oraz Arzest, studia odpowiedzialnego za prace. Jak wyjaśnia, przeciwko pierwszej firmie złożył pozew, zakończony już ugodą.

Oficjalnie Yuji opuścił Square Enix w ubiegłym roku po katastrofalnej premierze wspomnianego Balan Wonderworld, które sprzedało się w Japonii w liczbie mniej niż 2,1 tys. egzemplarzy w pierwszym tygodniu.

Teraz twórca zauważa, że nie mógł wyjaśnić swojej wersji wydarzeń właśnie ze względu na trwający konflikt prawny. Teraz podobnych ograniczeń już nie ma, stąd mocne słowa opublikowane w sieci.

Yuji Naka jest już wolny

Najpoważniejszym zarzutem jest zapewne fakt, że Square Enix oraz Arzest mieli zdawać sobie sprawę z opłakanego stanu gry. Wydawca zdecydował się na publikację pomimo tego, ponieważ „nie przejmuje się graczami oraz fanami”.

Studio miało pozbyć się Yujiego właśnie dlatego, że ten naciskał na dopracowanie tytułu. „Moim zdaniem szkoda, że wydaliśmy niedokończone Balan Wonderworld na cały świat” – dodał.

Zobacz także