Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórca Baldur's Gate 3 zajmuje się już nową grą

Ale RPG zostaje w dobrych rękach.

Swen Vincke - szef Larian Studios - zdradził w wywiadzie, że po jutrzejszej premierze Baldur's Gate 3 na PlayStation 5 zamierza w pełni poświęcić się pracy nad nowym projektem. Nie oznacza to jednak, że ambitne RPG nie będzie już dalej rozwijane.

Baldur's Gate 3 doczeka się bowiem kolejnych aktualizacji i - najprawdopodobniej - dodatków, ale bez udziału Vinckego. Uznany deweloper przyznał w rozmowie z kanałem Dungeons & Dragons, że wraz z wydaniem gry na PlayStation 5, zakończy swój udział w rozwijaniu produkcji. - Wersja na PS5 jest już dostępna, właśnie ją wgraliśmy, więc skończyłem. Teraz zamierzam zająć się kolejną grą - mówił, cytowany przez serwis Dexerto.

Baldur's Gate 3 wciąż kryje w sobie jednak masę niewykorzystanego potencjału, której odkryciem zajmie się mniejszy zespół deweloperów. - Fani przyjdą do nas i powiedzą: „Potrzebujemy tego, tego i tamtego”. Wszystko zostanie wykonane, ale przez specjalnie wyznaczoną ekipę - dodał.

Wciąż pozostaje także kwestia debiutu gry na konsolach Xbox Series X/S. Ten odbędzie się jeszcze w 2023 roku, choć pod dosyć nietypowym warunkiem. Wydanie na Series S nie zaoferuje trybu kooperacji na podzielonym ekranie, ale Microsoft oddelegował do pracy specjalny zespół inżynierów, który pomoże twórcom gry dostarczyć funkcję możliwie krótko po premierze.

Vincke nie ujawnił żadnych konkretów odnośnie następnej produkcji, ale opierając się na wcześniejszych wypowiedziach możemy podejrzewać, że zespół celuje w grę o mniejszej skali. Być może doczekamy się oficjalnego powrotu do serii Divinity: Original Sin. Na premierę trzeba będzie jednak trochę poczekać. Twórca zdradził jakiś czas temu, zespół zrobi sobie zasłużoną przerwę przed przystąpieniem do konkretnych działań.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze