Skip to main content

Twitch streamował strzelaninę na żywo. Sprawą zajmie się prokuratura

Na cenzurowanym także Discord.

Prokuratora w Nowym Jorku przyjrzy się roli serwisu Twitch oraz aplikacji Discord w strzelaninie w Buffallo w ubiegły weekend, w której zginęło 10 osób.

Napastnik - Payton Gendron - transmitował przestępstwo na żywo przez około dwie minuty, zanim serwis Twitch usunął jego konto. Wcześniej mężczyzna szeroko dyskutował i opisywał swoje plany nie tylko na Discordzie, ale i na forach 4chan i 8chan, które śledztwo także obejmie.

- Atak w Buffalo po raz kolejny pokazał głębię i niebezpieczeństwo sieciowych for dyskusyjnych, które szerzą i promują nienawiść - zapewnia prokurator generalna Letitia James. - Nie do pojęcia jest mrożący krew w żyłach fakt, że ktoś może publikować dokładne plany zbrodni bez żadnych konsekwencji, a następnie transmitować ją na żywo.

- Po raz kolejny widzimy zniszczenia w prawdziwym świecie wywodzące się tych pełnych nienawiści platform i robimy wszystko, co w naszej mocy, by zwrócić uwagę na takie alarmujące zachowania i upewnić się, że nie powtórzą się w przyszłości - dodała.

Biuro James zamierza przejrzeć „miesiące” sieciowej aktywności Gendrona, którego atak był najwyraźniej przeprowadzony na tle rasowym. Discord i Twitch zapowiedziały już, że zamierzają w pełni współpracować ze śledczymi.

Zobacz także