Skip to main content

Trochę remake, trochę remaster. Lollipop Chainsaw RePop dostało datę premiery

Jest też nowy trailer.

Lollipop Chainsaw RePop zadebiutuje 25 września na PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch. Datę premiery potwierdza nowy zwiastun produkcji, stanowiącej odświeżenie tytułu z 2012 roku.

Gra początkowa powstawała jako pełny remake. Odpowiedzialne za prace studio Dragami Games tłumaczyło decyzję problemami z uzyskaniem licencji na muzykę użytą w oryginale, a także chęcią odejścia od stylizowanej grafiki na rzecz bardziej realistycznych modeli postaci.

Pod naciskiem fanów zdecydowano się jednak na mniejszy zakres modyfikacji. Wydaje się, że trudno jednak mówić o zwykłym remasterze, ponieważ gruntownego odświeżenie doczeka się choćby system walki. Twórcy uznali bowiem, że rozwiązanie sprzed ponad dekady zbytnio odbiega od współczesnych standardów w grach akcji.

Zobacz na YouTube

„RePOP to definitywna wersja gry, która zostawia fabułę bez zmian, skupiając się na poprawkach jakości użytkowania i dodatkowej zawartości w sferze rozgrywki” - komentuje Yoshimi Yasuda, szef Dragami.

Wcielamy się w nastoletnią Juliet, pochodzącą z rodziny łowców zombie. W dniu osiemnastych urodzin świat zostaje opanowany przez żywe trupy, a nasz chłopak - Nick - prawie zmienia się w jednego z nieumarłych. Aby uratować partnera, Juliet musi odciąć mu głowę, którą teraz nosi przy pasie.

Obydwoje wyruszają na misję powstrzymania apokalipsy - oraz przywrócenie Nickowi ciała. Gra spotkała się z ciepłym przyjęciem w Japonii, jednak na zachodzie otrzymała raczej mieszane opinie. Z czasem gracze docenili produkcję, która zyskała status kultowej, stanowiąc ciekawą kooperację Goichiego „Suda51” Sudy i Jamesa Gunna. Tak, tego samego Gunna, który w późniejszych latach stał się specjalistą od kina superbohaterskiego.

Zobacz także