Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Trailer LEGO Marvel Super Heroes 2 przybliża fabułę gry

Plus: informacje o DLC.

TT Games opublikowało kolejny zwiastun platformówki LEGO Marvel Super Heroes 2. Nagranie wprowadza do fabuły gry.

Akcja produkcji rozpoczyna się tuż przed zakończeniem poprzedniej części i skupia się na istotnych wydarzeniach dotykających całego uniwersum. Wątki współtworzone są przez jednego ze scenarzystów wydawnictwa Marvel, Kurta Busieka.

Kapitan Ameryka gotowy do akcji

Klockowi herosi zmierzą się tym razem z osobnikiem znanym jako Kang Zdobywca. Złoczyńca kolekcjonuje całe miasta, umieszczając je w swojej metropolii o nazwie Chronopolis.

Dotychczas zgromadził sporo miejscówek z różnych światów i epok historycznych. Najnowszym celem nieprzyjemnego gościa jest Nowy Jork, w obronie którego staną Kapitan Ameryka, Iron-Man, Spider-Man i spółka.

Podobne rozwiązanie fabularne jest dość fortunne z punktu widzenia gier wideo, ponieważ pozwala wyjaśnić obecność przeróżnych lokacji w jednym miejscu. Odwiedzimy między innymi starożytny Egipt, Dziki Zachód, Sakaar z uniwersum Hulka, Nowy Jork z 2099 roku czy Wakandę.

Ujawniono też plany związane z DLC do gry (dzięki, IGN). Twórcy szykują sześć paczek z etapami bazującymi na filmach i serialach Marvela - „Strażnicy Galaktyki 2”, „Czarna Pantera”, „Avengers: Infinity War”, „Ant-Man and the Wasp”, „Cloak and Dagger” i „Runaways”.

Do tego cztery pakiety z postaciami, zawierające w sumie 60 dodatkowych bohaterów - Agents of Atlas, Champions, Out of Time oraz zestaw z klasycznymi Strażnikami Galaktyki.

Zainteresowani otrzymają możliwość kupna rozszerzeń osobno. Wszystkie wejdą jednak także w skład przepustki sezonowej, której cenę ustalono na równowartość 15 dolarów (około 54 zł).

W podstawowej wersji gry pojawi się wiele zróżnicowanych postaci, w tym Groot, Rocket Raccoon, Star-Lord, Gamora, Drax, Doktor Strange, Zielony Goblin, Spider-Gwen, Spider-Man Noir, Spider-Man 2099, Kapitan Ameryka, Thor, Hulk, Iron Man, Ant-Man i inni.

Ponadto Marvel pozwolił studiu TT Games stworzyć zupełnie nowego bohatera. Efektem jest złoczyńca Carnom, czyli połączenie Carnage'a i Venoma.

Podstawowy schemat rozgrywki nie zmienił się - próbujemy pokonywać kolejne przeszkody naszymi bohaterami, po drodze rozwiązując proste zagadki; składamy też z klocków mechanizmy i konstrukcje, pomagające przedostać się dalej.

LEGO Marvel Super Heroes 2 zadebiutuje 14 listopada na PC, PS4, Xbox One i Nintendo Switch. W Polsce gra ukaże się w wersji z polskim dubbingiem - w obsadzie znajdzie się między innymi Paweł Małaszyński, który podłoży głos Star Lordowi.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze