Skip to main content

To nie Mass Effect, ale można się pomylić. Opublikowano nowy trailer Exodus

Tylko gdzie Matthew McConaughey?

Zapowiedziane w ubiegłym roku Exodus nadal stawia na motywy przypominające nieco Mass Effect. Deweloperzy z Archetype Entertainment opublikowali nowy trailer, w którym uwagę zwraca choćby jeden ze statków kosmicznych, którego ciężko nie pomylić z Normandią...

Jeśli nie kojarzycie projektu, to być może pamiętacie pokaz The Game Awards z ubiegłego grudnia, gdy na scenie pojawił się sam Matthew McConaughey. Gwiazda „Interstellar” ma pojawić się właśnie w opisywanym tytule, choć w zwiastunie jeszcze go nie widać.

Exodus to „nowa, epicka przygoda science-fiction RPG”. W przeszłości wspominano o fabule opowiadającej o problemach związanych z dylatacją czasu, lecz najnowszy trailer koncentruje się na problematyce zakładania kolonii na odległych planetach, co nie do końca idzie zgodnie z planem. Może trzeba było nie zdejmować hełmów.

Zobacz na YouTube

To tak zwane „Zielony Światy”, które mają być nowym domem dla ludzkości. Skojarzenia z Mass Effect: Andromeda są z pewnością przypadkowe. Gracze będzie eksplorował takie miejsca, oczywiście w perspektywie trzeciej osoby.

Całe to podobieństwo do słynnej serii BioWare z pewnością nie jest przypadkowe. Odpowiedzialne za prace Archetype Entertainment w 2019 roku założył James Ohlen, w przeszłości między innymi szef projektowania wspomnianej Andromedy.

W studiu - poza Ohlenem - jest też Chad Robertson (były szef technologii w BioWare) oraz Drew Karpyshyn (scenarzysta dwóch pierwszych części Mass Effect). Firma należy do Wizards of the Coast, które z kolei należy do Hasbro, więc o odpowiednie finansowanie zapewne nie należy się martwić.

Exodus zmierza na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Nie znamy daty premiery.

Zobacz także