Skip to main content

TikTok wkracza w świat gier. Nowa funkcja testowana w Azji

Granie z przerwami na filmy.

TikTok otrzymał proste minigry, ale z czasem wewnątrz aplikacji mogą pojawić się bardziej rozbudowane produkcje. Funkcja na razie testowana jest na terenie Wietnamu.

Jak informuje agencja prasowa Reuters, gry działają w oparciu o technologię HTML5. Dziennikarze poprosili twórców aplikacji o komentarz, jednak nie otrzymali dokładniejszych informacji o planach TikToka na wejście w rynek gier.

Cały czas szukamy możliwości wzbogacenia platformy oraz regularnie testujemy nowe funkcje, które zadowolą naszych użytkowników” - przekazał dość wymijająco przedstawiciel TikToka.

Warto zauważyć, że użytkownicy platformy Douyin - czyli chińskiej wersji TikToka - mogą grać w gry wewnątrz aplikacji już od 2019 roku, a same treści z gier (jak gameplaye i tansmisje na żywo) cieszą się wśród użytkowników dużą popularnością. W zeszłym roku ByteDance - właściciel TikToka - kupił szanghajskiego dewelopera Moonton Technology, znanego z mobilnych tytułów inspirowanych League of Legends.

Azjatycki kraj wybrano do testów nie bez powodu - 70 procent populacji Wietnamu stanowią osoby poniżej 35 roku życia, aktywnie korzystające z mediów społecznościowych. Z tego powodu, badania nad nowymi funkcjami swoich produktów prowadzą tam również Meta (dawniej Facebook) oraz Alphabet (właściciel Google).

Zobacz także