Skip to main content

The Nightscarred: Forgotten Gods powinno przemówić do fanów Skyrima

Z domieszką Dark Messiah.

Tureckie studio Shadowfall zapowiedziało The Nightscarred: Forgotten Gods, interesującą produkcję fantasy w perspektywie pierwszej osoby - co przekłada się na natychmiastowe skojarzenia z kultowym Skyrimem.

Gra zmierza na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Nie podano jeszcze daty premiery.

Wśród kluczowych cech wymieniono nieco szybsze tempo akcji, możliwość tworzenia własnych zaklęć, a także rzucanie czarów w połączeniu ze standardowym uzbrojeniem trzymanym w drugiej ręce. Jest nawet klasyczne kopnięcie, przywodzące na myśl nieodżałowane Dark Messiah of Might and Magic.

Zobacz na YouTube

Nietypowe jest zapewne także miejsce akcji. Mowa o świecie fantasy, ale bazującym na tureckiej mitologii. W planach jest nawet kooperacja, umożliwiająca ukończenie kampanii w duecie. Do tego zagadki logiczne, telekineza czy manipulowanie obiektami znajdowanymi w świecie gry.

Ciekawie zapowiada się właśnie system tworzenia własnych czarów, po który to system w serii The Elder Scrolls trzeba cofnąć się do Obliviona. W Nightscarred zaklęcia zbudujemy w oparciu o specjalne runy, zapewniające przeróżne bonusy i moce żywiołów, w zależności od konfiguracji.

„Naszym głównym priorytetem jest zaoferowanie graczom swobody w tym, jak chcą grać w tym wciągającym doświadczeniu pełnym akcji” - zapewnia współzałożyciel Shadowfall Studios i programista rozgrywki, Doğa Can Yanıkoğlu.

Zobacz także