Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Last of Us na HBO - nowy serial twórcy Czarnobyla

Adaptacja przygód Joela i Ellie.

Sony i stacja HBO poinformowały o planach przygotowania serialu na podstawie The Last of Us - serii gier, która zadebiutowała w 2013 roku.

Producentem i scenarzystą projektu jest Craig Mazin - twórca „Czarnobyla”, który uznawany jest za jedną z najlepszych produkcji telewizyjnych ubiegłego roku. W przygotowaniu fabuły pomoże Neil Druckmann, a więc reżyser oryginalnego cyklu.

Zobacz także: Najlepsze seriale HBO GO - Ranking 2020

Natomiast producentem wykonawczym został Evan Wells, czyli prezes odpowiedzialnego za serię The Last of Us studia Naughty Dog. Pracami nad serialem zajmą się Sony Pictures Television, PlayStation Productions (dział firmy dedykowany adaptacjom gier) i stacja HBO.

Mazin podkreśla, że jest miłośnikiem wirtualnej rozrywki i od lat marzył, by otrzymać szansę przygotowania ekranizacji „tak przełomowego dzieła”, jakim są przygody Joela i Ellie. Jest też zaszczycony szansą współpracy z Druckmannem.

Wiadomo, że serial przedstawi wydarzenia z pierwszego The Last of Us, które ukazało się w 2013 roku i przenosi graczy do świata zdziesiątkowanego zabójczym grzybem. Niewykluczone, że adaptacja obejmie też opowieść z drugiej części, która na PS4 ukaże się 29 maja.

Źródło: Hollywood Reporter

Następnie: God of War - odblokowana kamera ujawnia dyskretny gest głównego przeciwnika Kratosa

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze