Skip to main content

The Last of Us - David: jak zabić

Walka z bossem - przywódcą grupy kanibali.

Walka z Davidem to prawdopodobnie jedno z najtrudniejszych starć w The Last of Us. Gramy jako Ellie i nie możemy używać broni dystansowej - mamy do dyspozycji tylko nóż. Celem walki jest zajść przywódcę kanibali od tyłu i zaatakować trzy razy.

Walka toczy się w płonącym budynku, ale ogień nie będzie się przesadnie rozprzestrzeniał. Cały czas się skradaj i obserwuj przeciwnika.

Używaj leżących w okolicy butelek i cegieł, aby odwracać uwagę wroga i wabić go w dogodne dla nas miejsca. Kiedy wystarczająco zbliżmy się do Davida, musimy nacisnąć przycisk trójkąta, co wywoła scenkę, na której Ellie dźga kanibala swoim nożem. Tak jak wspomnieliśmy wyżej - trzeba to zrobić trzy razy.

Wykonaj akcję, gdy tylko pojawi się znacznik. Nie ryzykuj, że kanibal się odwróci i zaatakuje

Podczas pierwszego „etapu” walki, lider grupy będzie używał pistoletu. Po pierwszym ataku wyjmie maczetę, przez którą jest w stanie zabić dziewczynę jednym ciosem z bliska. Skradając się, należy uważać na porozrzucane po podłodze szkło i talerze.

Nadepnięcie na nie wywoła hałas, co zdradzi naszą pozycję przeciwnikowi. Jeśli widzimy, że się zbliża, to natychmiast musimy się oddalić. Warto korzystać tutaj z nasłuchiwania, dzięki któremu zobaczymy Davida przez ściany. Jeśli dobrze pójdzie, to walka nie powinna zająć dłużej niż 3-4 minuty.

Następnie: The Last of Us - laboratorium: jak wejść

Spis treści: The Last of Us - Poradnik, Solucja

Poprzednio: The Last of Us - purchlak: jak zabić

Zobacz także