Skip to main content

Tegoroczna FIFA to EA Sports Club? Wyciekła nowa nazwa gry

Nieoficjalne informacje o porzuceniu marki.

Wygląda na to, że EA faktycznie zdecydowało się porzucić markę FIFA. Według niepotwierdzonych informacji, tegoroczna odsłona piłkarskiego cyklu ukaże się pod zupełnie inną nazwą.

Tak twierdzi Jeff Grubb z serwisu VentureBeat, o czym pisze serwis PC GamesN. Renomowany dziennikarz wypowiedział się na temat sportowej serii na antenie najnowszego odcinka autorskiego podcastu.

Redaktor przekonuje, że FIFA 23 ukaże się, ale pod jedną z dwóch nazw - EA Sports Football Club lub EA Sports FC. Zaznacza, że nie jest pewny, na jaki tytuł ostatecznie zdecyduje się Electronic Arts, ale obu firma używa w wewnętrznych rozmowach. Poza tym nie wyklucza, że tuż przed premierą wydawca wybierze jeszcze inny wariant.

Zobacz na YouTube

Powodem zmiany są oczywiście kwestie finansowe. Już od jakiegoś czasu wiemy, że EA nie może porozumieć się z FIFA w sprawie przedłużenia umowy licencyjnej. Piłkarska federacja oczekuje bowiem dwa razy więcej pieniędzy niż dotychczas.

Informacje przekazywane przez Grubba sugerują, że podmiotom nie udało się podpisać nowego kontraktu. Obecny wygasa bowiem po tegorocznych Mistrzostwach Świata w Katarze, które rozpoczną się w listopadzie.

Co ciekawe, to nie pierwszy raz, kiedy słyszymy o jednej z wymienionych nazw. Kilka miesięcy temu Electronic Arts zastrzegło znak towarowy EA Sports FC. Natomiast sam tytuł to też skrót od EA Sports Football Club, którym określano system nagród odblokowywanych za zdobywane punkty (z rozwiązania zrezygnowano w 2020 roku).

Zobacz także