Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Także Yakuza 2 otrzyma remake na PS4 - raport

Sega nie zwalnia tempa.

Sega dopiero w przyszłym tygodniu wyda w Europie remake pierwszej odsłony serii Yakuza (jako Yakuza Kiwami), a w sieci ujawniono już plany sugerujące, że również sequel doczeka się odświeżenia na PS4.

Jak doszukał się użytkownik forum dyskusyjnego NeoGAF, stosowny wpis znalazł się na stronie tajwańskiego PlayStation Network. Kartę produkty usunięto, lecz w internecie nic nie ginie.

Wpis z tajwańskiego PSN

Jak wynika z ujawnionych informacji, projekt odświeżonego Yakuza 2 bazuje na silniku graficznym najnowszej części - Yakuza 6 - a premiera, przynajmniej na Tajwanie, to 17 grudnia.

Choć remake pierwszej odsłony - Yakuza Kiwami - debiutuje na PS4 dopiero w następny wtorek, 29 sierpnia, to jest to tylko zachodnia data debiutu. Produkcję wydano w Japonii już w styczniu 2016 roku, więc deweloperzy Segi mieli sporo czasu na zajęcie się kolejnym projektem.

Yakuza 2 ukazała się pierwotnie w 2006 roku, na PS2. Do Europy i Stanów Zjednoczonych gra trafiła dopiero dwa lata później, w 2008 roku.

Bohaterem ponownie jest Kazuma Kiryu. Były członek yakuzy otrzymuje prośbę o pomoc od swojego klanu, Tojo. Celem jest podtrzymanie dobrych relacji z grupą Omi Family.

Zwiastun oryginału

W toku rozgrywki - jeśli na chwilę oderwiemy się od dziesiątek mini-gier i atrakcji pobocznych - poznajemy tajemnice koreańskiej organizacji przestępczej powiązanej z Omi Family.

W listopadzie 2012 roku na PS3 wydano także remaster gry, lecz ten projekt nigdy nie ukazał się poza Japonią, podobnie jak konwersja Wii U wydana rok później.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze