Skip to main content

Sukces serii Yakuza na PC. Prawie 3 mln sprzedanych egzemplarzy

W oczekiwaniu na więcej.

Przenoszenie kolejnych odsłon serii Yakuza na PC okazało się być bardzo dobrym pomysłem Segi. Jak podał wydawca, łączna sprzedaż wyniosła już niemal 3 miliony egzemplarzy na tej platformie.

„Dzięki dotarciu do szerszej grupy odbiorców i rozpoczęciu wspierania komputerów osobistych w trzecim kwartale 2019 roku, zanotowaliśmy mocną sprzedaż na poziomie 2,8 mln sztuk na całym świecie” - napisano w komunikacie.

W przeszłości Yakuza ukazywała się wyłącznie na konsolach, głównie z naciskiem na PlayStation. Kilka lat temu japońska korporacja zainteresowała się jednak także rynkiem PC, co - jak widać - przynosi efekty.

Zobacz na YouTube

Nie brakuje jednak problemów. Ciekawym wyjątkiem są popularne spin-offy pod tytułem Judgement oraz Lost Judgement. Te pozycje jak na razie nie zadebiutowały na komputerach, ponieważ agencja menedżerska głównego aktora - Takuyi Kimury - obawia się modów zmieniających wizerunek postaci.

Konwersje najczęściej nadal ukazują się też z opóźnieniem. Najnowsze Yakuza: Like a Dragon debiutowało na PlayStation 4 w styczniu, by na PC, Xbox One i Series X/S trafić miesiąc później. Zamieszanie potęguje fakt, że to japońskie daty - na Zachodzie premiera była już jednoczesna, ale dopiero w listopadzie.

Zobacz także