Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Starfield dostał niespodziewanie serial animowany

Trzy krótkometrażowe odcinki.

W celu promocji nadchodzącego Starfielda, Bethesda zdecydowała się opublikować na portalu YouTube trzy krótkometrażowe animacje osadzone w świecie gry. Każdy odcinek „Starfield: The Settled Systems” przedstawia jedno z dużych miast, jakie odwiedzimy w czasie zabawy, a także jego mieszkańców.

Pierwszy epizod, zatytułowany „Supra Et Ultra”, przedstawia historię Kenta - zwykłego kuriera, który marzy o życiu w bogatym New Atlantis, czyli stolicy Zjednoczonych Kolonii. Wstępuje do eskadry pilotów UC Vanguard i jest sowicie wynagradzany za kolejne udane misje. Kiedy w końcu może sobie pozwolić na luksusowe mieszkanie i życie w dostatku, dociera do niego, że tak naprawdę pasjonują go kolejne kosmiczne przygody.

„Where Hope is Built” przybliża natomiast sylwetkę Vanny, która mieszka w Akila City, stolicy Kolektywu Wolnych Gwiazd. Wędruje po mieście poszukując części zamiennych do uszkodzonego statku kosmicznego. W końcu dociera do pomnika, upamiętniającego Wojnę Kolonii, podczas której zginęli jej rodzice. Ostatecznie postanawia znaleźć część za miastem, gdzie ratuje starca przed bandytą. Wdzięczny mężczyzna pozwala jej zabrać potrzebną część ze swojego statku.

Ostatnia animacja - „The Hand that Feeds” - opowiada o Adzie i Harperze, dwójce złodziei okradających bogatych przyjezdnych w barach miasta Neon. Pewnego razu napadają na pracownika potężnej korporacji Ryujin Industries. Harper chce zastrzelić mężczyznę, ale Ada próbuje go powstrzymać. Między partnerami wywiązuje się walka, w wyniku której Harper zostaje postrzelony i odchodzi, a Ada wkrótce potem rozpoczyna nowe życie jako pracowniczka korporacji.

Nie wiadomo na ten moment, czy postacie przedstawione w odcinkach serialu spotkamy w grze, jednak jest to dość prawdopodobne. Przypomnijmy, że Starfield zadebiutuje już 6 września tego roku na komputerach oraz konsolach Xbox Series X/S. W grze wcielamy się w członka Konstelacji - jednej z ostatnich gildii odkrywców, badających nieznane zakamarki wszechświata.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Starfield

Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Content Editor

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.
Komentarze