Skip to main content

Sprzedano niemal 1,8 mln egzemplarzy Fire Emblem Awakening

Dane z grudnia 2014 roku. Najlepszy wynik w historii serii.

Do końca 2014 roku sprzedano 1,79 mln egzemplarzy taktycznej strategii Fire Emblem Awakening na Nintendo 3DS - informuje serwis Nintendo Life powołując się na dane z oficjalnej strony cyklu.

Awakening - trzynasta odsłona serii od Intelligent Systems - zadebiutowało w Japonii w kwietniu 2012 roku, a dwanaście miesięcy później w USA oraz w Europie.

To najlepiej sprzedająca się gra reprezentujące markę Fire Emblem. Przedstawiciele Nintendo zagrozili deweloperom, że jeśli sprzedaż nie przekroczy 250 tys. egzemplarzy, seria zostanie zamknięta. Prawdopodobnie to skłoniło twórców do zaimplementowania trybu „Casual”, który eliminował charakterystyczny dla cyklu element nieodwracalnej śmierci członków oddziału.

Fire Emblem to seria obecna na rynku od 1990 roku, choć poza Japonią pojawiła się dopiero trzynaście lat później, przy okazji premiery wersji na konsolę GameBoy Advance.

Najnowsza odsłona cyklu, Fire Emblem If, debiutuje w Kraju Kwitnącej Wiśni już w czerwcu. Do Europy i Ameryki Północnej trafi zapewne w 2016 roku. Gra ukaże się w dwóch wersjach, każda zaoferuje inną ścieżkę fabularną - szczegóły na temat różnic nie są jeszcze znane.

Zwiastun Fire Emblem IfZobacz na YouTube

Zobacz także