Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Spider-Man 2 wygląda świetnie na długim gameplayu

Walka i nie tylko.

Maszyna marketingowa Sony ruszyła pełną parą, do sieci trafiają więc kolejne materiały z wyczekiwanego Spider-Man 2. Nowy gameplay pozwala przyjrzeć się najważniejszym elementom rozgrywki, w tym przede wszystkim usprawnionemu systemowi walki.

Ponad 8-minutowy materiał od serwisu IGN zawiera zbalansowaną mieszankę rozgrywki i nieco bardziej filmowych ujęć. Ujawnia między innymi, że przemieszczanie się między budynkami Nowego Jorku ma być nawet trzy razy szybsze od tego, co widzieliśmy w pierwszej części. Sporych zmian doczekała się także walka. Protagoniści skorzystają nie tylko z sił pięści i pajęczyn, ale także z szerokiego wachlarza specjalnych umiejętności i gadżetów.

Dla przykładu: Peter może miotać przeciwnikami po polu bitwy za pomocą potężnych ramion Symbiota, a Miles razić wszystkich dookoła pociskami energii. W starciach często staniemy naprzeciwko kilkunastu przeciwnikom naraz, dlatego odpowiednie rozporządzanie zdolnościami i pilnowanie ich czasu odnowienia będzie kluczowe do zwycięstwa. Nie zabraknie też pojedynków z bossami - w tym przypadku zobaczyliśmy fragment poświęcony Lizzardowi.

Dowiedzieliśmy się również, że Spider-Man 2 zaoferuje dwa tryby graficzne. Narrator materiału nie wdawał się w szczegóły, ale możemy podejrzewać, że mowa o klasycznym podziale na jakość oraz wydajność. Co ciekawe, oba mają zaoferować funkcję śledzenia promieni (ray tracing).

W dalszej części nagrania potwierdzono informacje, o których słyszeliśmy już podczas pokazu State of Play. Tytuł zaoferuje dwa razy większą mapę od tej z „jedynki”, a po mieście będziemy mogli się przemieszczać za pomocą szybkiej podróży. Lista wszystkich ujawnionych do tej pory atrakcji jest całkiem pokaźna.

Marvel’s Spider-Man 2 zadebiutuje już 20 października, ekskluzywnie na konsoli PlayStation 5. W grze ponownie wcielamy się w Petera Parkera oraz Milesa Moralesa, którym znowu przyjdzie ochronić Nowy Jork przed grupą superzłoczyńców.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze