Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony: wycofaliśmy Cyberpunk 2077 z PS Store w interesie społeczności PlayStation

Twierdzi szef firmy.
  • Według Sony, Cyberpunk 2077 usunięto z PS Store kierując się dobrem posiadaczy PlayStation
  • Firma nie chciała zaoferować graczom „złego doświadczenia”
  • Wciąż nie wiadomo, kiedy gra wróci do katalogu sklepu

Szef Sony Interactive Entertainment - Jim Ryan - przekonuje, że firma wstrzymała sprzedaż Cyberpunk 2077 w PS Store, kierując się dobrem posiadaczy konsol PlayStation.

Przypomnijmy: tuż po premierze tytułu CD Projektu wycofano produkcję z cyfrowego sklepu japońskiego koncernu. Powodem był stan techniczny pozycji i wnioski o zwrot pieniędzy za produkcję. Do tej pory projekt nie wrócił do oferty.

- To była trudna decyzja, ale musieliśmy działać w interesie społeczności PlayStation, a nie świadomie sprzedawać grę, która mogłaby przełożyć się na ich złe doświadczenia - mówi Ryan w wywiadzie udzielonym serwisowi Axios.

Menedżer nie chciał jednak ujawnić żadnych szczegółów o ewentualnym powrocie Cyberpunk 2077 do katalogu PS Store. Kierownictwo CD Projektu regularnie powtarza, że prowadzi rozmowy na temat przywrócenia tytułu, ale na razie bez rezultatów.

- Jak jednak mówiliśmy już wcześniej, decyzja należy wyłącznie do Sony, więc czekamy na potwierdzenie z ich strony. Do tego czasu nie mogę powiedzieć nic więcej - wyjaśniał Adam Kiciński, dyrektor generalny polskiej firmy, na niedawnym zgromadzeniu akcjonariuszy.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze