Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony skupia się na zakupach i szuka specjalisty od przejęć

Tak jak Microsoft.

Sony najwyraźniej nie poprzestanie na przejęciu Bungie czy Bluepoint Games. Firma szuka bowiem osoby, która pomogłaby w dokonywaniu zakupów.

Na stronach koncernu odnaleziono ogłoszenie, z którego wynika, że producent PlayStation chce zatrudnić „dyrektora ds. rozwoju korporacyjnego”. Pod biznesowo brzmiącą nazwą kryje się stanowisko związane z procesem nabywania zewnętrznych podmiotów.

Nowy pracownik byłby częścią zespołu, który jest odpowiedzialny za identyfikowanie możliwości nieorganicznego rozwoju poprzez przejęcia, inwestycje lub wspólne przedsięwzięcia.

W ogłoszeniu podkreślono, że ekipa „zajmuje się wyszukiwaniem, oceną i finalizacją transakcji, które są zgodne z priorytetami strategicznymi” Sony. Do obowiązków oddziału należy badanie rynku i identyfikowanie „atrakcyjnych” możliwości fuzji, przejęć i inwestycji.

Od kandydata na dyrektora ds. rozwoju korporacyjnego wymaga się szerokiej wiedzy na temat branży oraz udokumentowanego dorobku w doprowadzaniu do końca procesu przejęcia, zarówno na dużą, jak i małą skalę. Pracownik miałby być zatrudniony w Kalifornii.

Co ciekawe, kilka dni temu podobne ogłoszenie opublikował Microsoft. Koncern z Redmond także poszukuje specjalisty, który zajmowałby się procesem przejmowania innych studiów deweloperskich i firm.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze