Skip to main content

Sony chwali się wynikami PS5. Przekroczono barierę 20 milionów sprzedanych konsol

Firma zwiększa produkcję sprzętu.

Sony podzieliło się najnowszymi wynikami sprzedaży PS5. Okazuje się, że od dnia premiery rozeszło się ponad 20 milionów egzemplarzy konsol na całym świecie.

Przedstawiciele koncernu wspomnianą liczbę ujawnili w rozmowie z serwisem GamesIndustry. Co ciekawe, dane z maja wskazywały, że PlayStation 5 znalazło 19,3 miliona nabywców - to oznacza, że w miesiąc niespełna milion osób więcej kupiło sprzęt.

Urządzenie sprzedaje się jednak wolniej od swojego poprzednika. PlayStation 5 przekroczyło barierę 20 milionów egzemplarzy w 18 miesięcy od premiery, a więc w dłuższym okresie niż PS4, któremu zajęło to 15 miesięcy.

Należy jednak zaznaczyć, że przyczyna leży w problemach z dostępnością sprzętu w sklepach, co z kolei wynika z ograniczonych zapasów podzespołów. Sony obiecuje jednak, że sytuacja powinna się wkrótce poprawić.

- Fani, którzy jeszcze nie zdobyli swojej konsoli, powinni wiedzieć, że w tym roku planujemy znacznie przyspieszyć produkcję PS5. Niestrudzenie pracujemy nad tym, by PlayStation 5 było dostępne dla każdego chętnego - mówi Veronica Rogers, wiceprezes firmy ds. globalnej sprzedaży w firmie, w rozmowie z GamesIndustry.

Przedstawicielka Sony dodaje, że koncern pracuje nad udoskonalaniem platformy, by oferowała „prawdziwie next-genowe” doznania. Podziękowała jednocześnie fanom za dotychczasowe wsparcie.

Zobacz także