Skip to main content

Snoop Dogg dołącza do organizacji esportowej Faze

Jako twórca treści.

Snoop Dogg nie od dzisiaj słynie z okazjonalnego streamowania, a teraz popularny raper postanowił zarobić na zamiłowaniu do gier wideo, dołączając do „esportowej” organizacji Faze.

„Esportowej” w cudzysłowie, ponieważ sportowa rywalizacja to dzisiaj tylko jeden ze składników biznesu. Liczy się szeroko pojęte tworzenie treści w internecie i docieranie do jak największego grona odbiorców.

Dlatego też nie należy spodziewać się, że Snoop Dogg dołączy niedługo do zespołu CS:GO, lecz - jako FaZe Snoop - będzie „współtworzył treści, uczestniczył w kluczowych inicjatywach biznesowych i wyda własną linię gadżetów” - czytamy w informacji prasowej.

Zobacz na YouTube

Co więcej, raper planuje także specjalny program charytatywny pod egidą Faze, przeznaczony dla młodszych fanów.

Sam zainteresowany wyjaśnia, że o istnieniu organizacji dowiedział się od swojego syna, Cordella Broadusa. Snoop dołączy także do zarządu, co będzie być może zachętą dla inwestorów, ponieważ firma ma na wiosnę zadebiutować na giełdzie.

„Jako jeden z użytkowników wczesnego internetu i gier, Snoop zawsze rozumiał kulturowe związki między muzyką, stylem życia i graniem - komentuje Kai Henry, główny strateg Faze.

Zobacz także