Skip to main content

Smoki w Londynie. Studio Sony pracuje nad kooperacyjną grą o magii

Tworzona z myślą o konsoli PS5.

Sony London Studio zapowiedziało pracę nad nową grą. Nienazwany jeszcze tytuł stawia na kooperację i będzie rozgrywał się w fantastycznej wersji Londynu.

Studio do tej pory tworzyło głównie produkcje oparte na wykorzystaniu specjalnych akcesoriów. Do ich dzieł należą m.in. SingStar, zestawy gier dla kamerki EyeToy czy seria Wonderbook. Jak powiedziała w przedstawicielka studia wywiadzie dla serwisu Game Industry, tym razem deweloper może jednak postawić na klasyczną grę, bez użycia dodatkowych gadżetów.

Najnowszą grą studia jest Blood and Truth na PlayStation VR

To nasza najbardziej ambitna produkcja. Zamierzamy sięgnąć po zbierane przez lata doświadczenia w innowacji, aby stworzyć wieloosobową grę co-op. Nasza wizja opiera się na elementach fantasy przeniesionych do współczesnego Londynu. Chcemy wzbogacić magią znajome krajobrazy, a dla nas nie ma nic bardziej znajomego od Londynu” - wyjaśniła kierowniczka studia Tara Saunders.

Przekazano również, że pomysł na grę pomogło wyklarować studio Guerrila Games. Koledzy po fachu wyjaśnili brytyjskim twórcom, jak z mrocznych klimatów serii Killzone przeszli do fantastycznego sci-fi w Horizon: Zero Dawn. Sony London Studio postanowiło podążać tym samym kierunkiem. Nie wiadomo na ten moment o przewidywanej dacie premiery gry. Deweloperka zdradziła jednak, że tytuł powstaje z myślą o konsoli PS5 i ma w pełni wykorzystać możliwości platformy.

Zobacz także