Skip to main content

Shaquille O'Neal rozdał dzieciom tysiące konsol PS5 i Switch

Hojny prezent byłej gwiazdy NBA.

Shaquille „Shaq” O'Neal to była gwiazda amerykańskiej ligi NBA. Sportowiec ujawnił, że w ramach prezentów świątecznych tysiącom dzieci podarował konsole Sony i Nintendo.

O akcji dawny koszykarz poinformował na antenie The Gary Vee Audio Experience. Jak tłumaczy, kupił po tysiąc egzemplarzy platform PS5 i Switch, które następnie przekazał - z pomocą wolontariuszy - potrzebującym uczniom jednej ze szkół.

O'Neal tłumaczy, że inicjatywę zainspirowały dane, z których wynika, że od 15 do 20 milionów amerykańskich dzieci nie otrzymało żadnego prezentu świątecznego. - Tak długo, jak żyję, zawsze próbuję robić, co w mojej mocy, by dzieci dostawały dobre zabawki - wyjaśnia, dodając, że pomagania nauczyli go rodzice.

W akcji pomagali wolontariusze

- Zadzwoniłem do przyjaciela z Nintendo. Zamówiłem około tysiąca Switchów i tysiąca PS5. Potem udałem się do Walmartu i kupiłem rowery. Kiedy więc poszedłem do tej szkoły podstawowej w mieście McDonough w stanie Georgia, dzieci płakały ze szczęścia. I o to w tym wszystkim chodzi - podsumowuje była gwiazda NBA.

Warto zaznaczyć, że to nie pierwsza tego typu inicjatywa przeprowadzona przez O'Neala. Sportowiec w przeszłości pomagał bowiem najmłodszym, przekazując prezenty w stroju Świętego Mikołaja (nazywanym Shaq-A-Clause).

Zobacz także