Skip to main content

Saints Row 4 na PC z oficjalną obsługą modyfikacji

Trzy lata po premierze.

Saints Row 4 wydano trzy lata temu - w sierpniu 2013 roku - ale dopiero teraz wersja PC otrzymała oficjalną wsparcie dla stworzonych przez fanów modyfikacji.

Deweloperzy ze studia Volition dodali do tytułu obsługę Warsztatu Steam - specjalnej sekcji platformy Valve, umożliwiającej łatwe publikowanie związanych z daną produkcją modów.

Na razie dostępnych modyfikacji jest niewiele, bo jedynie 27. Część wprowadza do gry nowe stroje (w tym ciuchy z rozszerzenia Gat Out of Hell), a inne dodają kolejne bronie. Największą popularnością wśród fanów cieszy się obecnie strzelająca płomieniami gitara.

W oświadczeniu opublikowanym na łamach platformy Steam twórcy podkreślili, że zaimplementowanie oficjalnego wsparcia dla modów nigdy nie było łatwym zadaniem. To właśnie dlatego musieliśmy czekać tak długo.

„Było mnóstwo trudności związanych z dodaniem obsługi Warsztatu Steama, jako że gra nie było oryginalnie projektowana z myślą o wspieraniu modyfikacji” - tłumaczą autorzy.

„Wielu oddanych deweloperów ze studia Volition w wolnym czasie pracowało nad aktualizacją silnika i usunięciem ograniczeń pamięci, a także nad znalezieniem sposobu, by poszczególne mody poprawnie ze sobą działały bez potrzeby uruchamiania specjalnych narzędzi” - dodają.

Zobacz na YouTube

W czwartej odsłonie cyklu ponownie wcielamy się w szefa Gangu Świętych. Bohater zostaje prezydentem Stanów Zjednoczonych. Wraz z towarzyszami musi ocalić ludzkość przed armią kosmicznego złoczyńcy.

Jednym z ciekawszych elementem rozgrywki są specjalne moce, którymi dysponuje kierowana przez graczy postać. Protagonista potrafi na przykład latać oraz posyłać fale uderzeniowe i magiczne pociski.

„Studiu Volition udało się zakończyć serię potężnym rozwinięciem żartu z poprzedniej części. Zobaczyliśmy gangsterów w kosmosie, którzy nadal potrafią kopać tyłki w wielkim stylu... i tańczą równie wyśmienicie!” - pisał Łukasz w recenzji Saints Row 4.

Zobacz także