Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Routine wraca 10 lat po zapowiedzi. Nieliniowy horror zmierza do Game Passa

Misja na Księżycu.

Dziesięć lat po pierwszej zapowiedzi, podczas imprezy Summer Game Fest przypomniano o Routine. To horror science-fiction w perspektywie pierwszej osoby, osadzony w opustoszałej stacji na Księżycu.

Gracz wyrusza na miejsce, by ustalić, dlaczego placówka zerwała łączność i - jak to często bywa - wyprawa szybko zmienia się w walkę o przetrwanie.

„Poszukiwania wyjaśnień prowadzą do konfrontacji z wrogiem, który jest przekonany, że to ty stanowisz największe zagrożenie” - czytamy w opisie.

Twórcy zapewniają, że cztery najważniejsze filary produkcji to eksploracja, atmosfera, ulepszenia (w ramach modułów wzbogacających funkcje multinarzędzia CAT) oraz przetrwanie. To ostatnie nieco w stylu Obcy: Izolacja, z naciskiem na ucieczkę - nie walkę.

Routine ukaże się na PC, Xbox One oraz Xbox Series X/S. Nie podano daty premiery, ale gra w dniu debiutu trafi do Game Passa.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze