Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rogue Trader ma datę premiery. Klasyczne RPG w świecie Warhammera 40K

Zagramy przed świętami.

Warhammer 40,000: Rogue Trader, czyli pierwsze klasyczne RPG w kultowym uniwersum, doczekało się oficjalnej daty premiery. Deweloperzy ze studia Owlcat Games potwierdzili, że gra zadebiutuje 7 grudnia obecnego roku.

Informację przekazano w oficjalnym zwiastunie, w którym zawarto także kilka nowych ujęć z rozgrywki. Produkcja zmierza na PC, system Mac oraz - jak się okazuje - konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Odpowiedzialne za grę Owlcat Games wyprodukowało w przeszłości dwie części udanego cyklu Pathfinder o dosyć podobnych założeniach.

W grze wcielimy się w przedstawiciela tytułowej frakcji Rogue Traderów, którzy w uniwersum Warhammera 40K przypominają nieco handlarzo-korsarzy. Reprezentują Imperium Ludzkości z większą swobodą i kreatywnością niż - dla przykładu - zakony Space Marines. Akcja rozegra się w regionie pod nazwą Koronus Expanse, gdzie zajmiemy się handlem, eksploracją, wykonywaniem zadań, turową walką i podejmowaniem decyzji, wpływających na wydarzenia.

Podobnie jak w poprzednich produkcjach Owlcat Games, rozgrywkę oparto na izometrycznej perspektywie z turowym systemem walki. Pokierujemy drużyną bohaterów, z których każdy ma wyróżniać się własną historią i charakterem. Jak na RPG-a przystało, zadania będziemy mogli rozwiązać siłą lub szukać bardziej pokojowych sposobów. Twórcy celują w dużą swobodę.

Na koniec warto wspomnieć, że Rogue Trader to tylko jeden z długiej listy tytułów, które wzbogacą uniwersum Warhammera w ciągu następnych miesięcy. Wśród zapowiedzianych produkcji znajdziemy także Warhammer: Age of Sigmar - Realms of Ruin, strzelankę Warhammer 40,000: Space Marine 2, darmowe Speed Freeks oraz karciankę Warpforge.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze