Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 5 dostało kooperację split-screen na PC

Skromne 14 lat po premierze.

Dość niespodziewanie, Resident Evil 5 doczekało się nowej aktualizacji na Steamie. Co równie interesujące, produkcja wzbogaciła się o kooperację na podzielonym ekranie.

Nie byłoby w tym nic specjalnie szokującego, gdyby nie fakt, że mówimy o produkcji wydanej niemal 14 lat temu, we wrześniu 2009 roku. Na konsolach tytuł ukazał się jeszcze wcześniej - w marcu - i zawsze oferował split-screen. Tak samo było początkowo na PC, lecz wersję wydaną później na Steamie pozbawiono popularnej opcji.

Jest też inna ważna zmiana, w postaci usunięcia wsparcia dla Games for Windows Live, o ile gracze pamiętają jeszcze to zachwycające i popularne rozwiązanie, uśmiercone ostatecznie w 2014 roku. Choć wersja na Steamie zrezygnowała z GFWL już jakiś czas temu, to nadal trzeba było pobierać pliki aplikacji, a błędy często uniemożliwiały obsługę tytułu za pomocą kontrolera.

„Kurczę, kto jest tym zbuntowanym pracownikiem Capcomu, który przejmował się na tyle, by po 14 latach wydać poprawkę?” - zastanawia się jeden z użytkowników na forum sklepu Valve, gdzie nie brakuje także doniesień od graczy, w przypadku których aktualizacja całkowicie zepsuła grę.

W takich przypadkach najwyraźniej warto zweryfikować integralność plików gry, a także odinstalować wszystkie fanowskie modyfikacje, które wydano na przestrzeni lat właśnie po to, by załatać przeróżne błędy w grze - w obliczu braku łatek od Capcomu.

Już teraz nie brakuje spekulacji, że niespodziewana łatka może być zwiastunem ogłoszenia, iż RE5 doczeka się pełnoprawnego remake’u. Odświeżone Resident Evil 4 ukaże się bowiem pod koniec marca, więc twórcy będą mogli zabrać się za kolejny projekt...

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze