Skip to main content

Remake The Last of Us podobno pod koniec roku. Znany dziennikarz jest tego pewny

Sony szykuje niespodziankę.

Nie milkną plotki o przygotowywanym podobno remake’u pierwszej części The Last of Us. Według kolejnych nieoficjalnych informacji, gra ukaże się na PS5 pod koniec bieżącego roku.

Takie wieści przekazał Jeff Grubb z serwisu VentureBeat. Renomowany dziennikarz, który w przeszłości dostarczał sprawdzonych doniesień, o projekcie wypowiedział się na antenie podcastu Kinda Funny Gamecast.

Redaktor twierdzi, że „ciągle słyszy” jakoby remake przygód Joela i Ellie miał ukazać się jeszcze w 2022 roku. Niedawno dowiedział się rzekomo, że tytuł ukaże się w „okresie świątecznym”, a więc pod koniec roku.

- Jestem tego dosyć pewny - dodaje Grubb, cytowany przez serwis VGC. Dziennikarz nie podał jednak bardziej sprecyzowanego terminu debiutu odświeżonej wersji The Last of Us.

Gry oficjalnie nie zapowiedziano, ale co jakiś czas pojawiają się niepotwierdzone wieści o pozycji. Projekt przygotowywany jest podobno na nowym silniku graficznym. Produkcja zaoferuje ponoć coś więcej niż tylko odnowioną oprawę wizualną.

Na samym początku tytułem rzekomo zajmował się zespół Visual Arts Service Group z San Diego, ale później Sony miało podjąć decyzję o przekazaniu remake’u twórcom oryginału ze studia Naughty Dog.

Zobacz także