Skip to main content

Rekordowy kwartał działu Xbox. Pomogła popularność Game Passa

Microsoft podał wyniki.

Choć twórcy krytykują Xbox Series S, słabsza - i tańsza - konsola sprzedaje się świetnie. Microsoft podzielił się najnowszymi wynikami finansowymi - zanotowano najlepszy pierwszy kwartał działu Xbox w historii.

Mowa o roku fiskalnym, a więc o okresie od początku lipca do końca września. Przychody ze sprzedaży Xboksów wzrosły o 13 procent w porównaniu z poprzednim rokiem, nawet jeśli segment gier i usług zmniejszył się o 3 proc.

Dyrektor generalny Satya Nadella pochwalił się wzrostem liczby subskrypcji Game Pass o 159 procent rok do roku, lecz nie podał aktualnej liczby abonentów. Dodał tylko, że z usługi skorzystało już łącznie 20 milionów osób (zapewne nie wszyscy z nich nadal płacą za dostęp).

Kwartalne wyniki finansowe działu Xbox w Microsofcie
Historia kwartalnych wyników działu Xbox

„Zbliżając się do okresu świątecznego, oferujemy najlepszą wartość w świecie gier, dzięki Game Passowi i Xbox Series S. Niemal połowa konsumentów kupujących Series S to osoby po raz pierwszy dołączające do naszego ekosystemu - mówił menedżer.

Choć dział Xbox zanotował rekordowy pierwszy kwartał, to w niewielkim stopniu. Jak zauważa niezależny analityk DomsPlaying, łączne przychody wyniosły 3,61 mld dolarów, podczas gdy w analogicznym okresie poprzedniego roku było to... o 0,47 procent mniej - 3,59 mld. dol.

Zobacz także