Skip to main content

PVKK to intrygująca gra o operatorze wielkiego orbitalnego działa

Z domieszką Papers, Please.

Gra o krótkim tytule PVKK: Planetenverteidigungskanonenkommandant zapowiada się na całkiem intrygujący projekt, z nietypowymi założeniami - wcielamy się w operatora wielkiego orbitalnego działa.

Nasz samotny żołnierz jest zamknięty w wielkim bunkrze, radząc sobie z inwazją. Głównym zajęciem jest obsługiwanie retro-futurystycznego sprzętu, konserwowanie mechanizmów oraz - oczywiście - wyszukiwanie celów i wciskanie czerwonego przycisku, by pozbyć się zagrożenia. Wszystko to z poszanowaniem ograniczonych surowców i amunicji.

Bunkier jest najwyraźniej zapieczętowany z zewnątrz, więc lepiej wzorowo wykonywać rozkazy dowództwa, nie przegapić odprawy i cieszyć się codzienną porcją herbaty. Ale czy to wszystko, co czeka naszego działowego?

Zobacz na YouTube

Jak można się domyślać, to tylko jedna warstwa produkcji studia Bippinbits. Nieco wzorem Papers, Please, szybko okazuje się, że konflikt ma wiele różnych odsłon, a prawda nie do końca leży w zgodzie z tym, co prezentuje nam dowództwo. Czy zdecydujemy się wysłuchać inne głosy, czy też pozostaniemy lojalnym żołnierzem?

„Jak zareagujesz, gdy ktoś z zewnątrz pokaże ci swoją wersję prawdę? Twoje decyzje kształtują historię i mogą prowadzić do wielu zakończeń w świecie, w którym każdy jest przekonany, że postępuje właściwie” - czytamy w opisie.

Do tego nieco elementów przygodówki, ponieważ nasz bunkier „skrywa tajemnice czekające na odkrycie” - napisano dalej. „Rozwiąż zagadki w stylu escape room, by znaleźć przedmioty i wskazówki dotyczące tego, co naprawdę dzieje się na zewnątrz. Reżim trzyma cię w niewiedzy, karmiąc półprawdami i politycznymi eufemizmami”.

PVKK: Planetenverteidigungskanonenkommandant nie ma jeszcze daty premiery.

Zobacz także