Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PS5 w dniu premiery tylko w sklepach internetowych - komunikat Sony

W związku z pandemią.
  • PS5 w dniu debiutu nie będzie sprzedawane w fizycznych sklepach
  • Powodem są ograniczenia związane z pandemią koronawirusa

Sony wydało komunikat w sprawie wpływu wprowadzanych przez kolejne kraje ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa na premierę PS5. Firma ogłosiła, że urządzenie kupimy tylko przez Internet.

„W trosce o bezpieczeństwo naszych graczy, sprzedawców i pracowników w obliczu COVID-19, informujemy, że w dniu debiutu [platformy - red.] sprzedaż będzie prowadzona tylko przez sklepy internetowe naszych partnerów detalicznych” - napisano na blogu PlayStation.

PlayStation 5 zamawiać można tylko przez Internet

„Żadne egzemplarze nie będą dostępne w fizycznych sklepach na premierę (w zależności od waszego regionu, 12 lub 19 listopada). Prosimy, nie czekajcie ani nie ustawiajcie się przed budynkiem waszego lokalnego sprzedawcy w celu kupienia konsoli. Bądźcie bezpieczni, zostańcie w domu i złóżcie zamówienie przez Internet” - dodano.

Sony jednocześnie radzi osobom, które złożyły zamówienie przedpremierowe na PlayStation 5 z opcją odbioru osobistego, aby skontaktowały się ze sklepem w sprawie dodatkowych szczegółów.

Wczoraj ogłoszono, że 7 listopada w Polsce zostaną wprowadzone kolejne restrykcje, w efekcie których w galeriach handlowych otwarte pozostaną tylko sklepy spożywcze, drogerie, apteki i punkty usługowe. Polski oddział Microsoftu zapewnił, że ograniczenia nie wpłyną na dostępność Xbox Series X/S.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze