Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pandemia a dostępność Xbox Series X/S w Polsce - oświadczenie Microsoftu

Komentarz po ogłoszeniu nowych ograniczeń.

  • Od 7 listopada w Polsce pojawią się nowe ograniczenia w handlu
  • Microsoft uspokaja, że restrykcje nie wpłyną dostępność Xbox Series X/S

Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od soboty w Polsce zostaną wprowadzone kolejne restrykcje związane z pandemią koronawirusa. Microsoft zapewnia, że nie wpłyną na dostępność konsol Xbox Series X/S i obiecuje realizację dotychczasowych zamówień.

Od 7 listopada w galeriach handlowych będą czynne jedynie sklepy spożywcze, drogerie, apteki i punkty usługowe. Zamknięciu ulegną markety ze sprzętem i niektórzy zaczęli się obawiać, że ograniczenia negatywnie wpłyną na premierę nowych platform koncernu z Redmond.

„W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą ograniczeń w handlu detalicznym wywołaną pandemią Covid-19, Microsoft pragnie zapewnić, iż ilości konsol Xbox Series X|S alokowane na polski rynek pozostaną bez zmian. Liczymy w związku z tym, że osoby, które złożyły zamówienia przedpremierowe, otrzymają konsole w terminie premiery, tj. 10.11.2020” - napisano w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

„Zakładamy też, że konsole Xbox Series X|S będą dostępne po premierze w sklepach internetowych oraz otwartych sklepach detalicznych. W celu uzyskania dalszych szczegółów nt. sprzedaży urządzeń marki Xbox prosimy o kontakt z poszczególnymi sieciami sprzedaży. Nasi Partnerzy detaliczni przygotowują rozwiązania po swojej stronie” - dodano.

10 listopada na polskim rynku zadebiutują dwie konsole Microsoftu - Xbox Series X i Xbox Series S. Cenę obu ustalono odpowiednio na 2249 zł i 1349 zł.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze