Skip to main content

Przybliżony okres premiery GTA 6 ujawniony przez Take-Two - uważa analityk

Jeszcze poczekamy.

GTA 6 ukaże się przed 31 marca 2024 roku. Do takich wniosków doszedł analityk, powołujący się na informacje opublikowane przez Take-Two, właściciela studia Rockstar.

Amerykańska korporacja ogłosiła niedawno, że zamierza przejąć firmę Zynga, o czym już informowaliśmy. Wśród komunikatów prasowych znalazła się także prognoza, że stopa wzrostu przedsiębiorstwa wzrośnie w 2024 roku o całe 14 procent.

Analityk Doug Creutz uznał na tej podstawie, że w opisywanym roku fiskalnym musi wydarzyć się coś na tyle znaczącego, by wytłumaczyć spore wzrosty. Jego wniosek jest prosty - to premiera GTA 6.

Nadal czekamy na GTA 5 na obecną generację konsolZobacz na YouTube

Jak dodał finansista z firmy Cowen, 14 procent przekłada się na około 9 miliardów dolarów przychodów, co trudno byłoby wyjaśnić w inny sposób - zauważa serwis Axios.

Creutz dodaje, że sytuacja nie jest bez precedensu. W 2012 i na początku 2013 roku było podobnie, gdy Take-Two publikowało prognozowane wzrosty, by obniżyć je za każdym razem, gdy opóźniano GTA 5.

„Niewiele jest gier, które mogłyby dać zarządowi tyle pewności, by publikować tak mocne przewidywania. W naszej ocenie w roku fiskalnym 2024 ukaże się co najmniej jedna produkcja Rockstara” - zgadza się inny analityk.

Rok fiskalny 2024 kończy się w przypadku Take-Two właśnie 31 marca 2024 roku. Warto pamiętać, że - jak pokazuje wspomniany przykład GTA 5 - założenia te mogą ulec zmianie.

Zobacz także