Skip to main content

Prawie tysiąc gier za 45 zł - paczka tytułów niezależnych dla wsparcia Ukrainy

Przyjemne z pożytecznym.

Na platformie itch.to pojawił się pakiet niemal tysiąca gier niezależnych, z którego dochód zostanie przekazany na organizacje charytatywne wspierające Ukrainę.

Paczkę można kupić za co najmniej 10 dolarów, czyli około 45 zł. Organizatorzy akcji zachęcają jednak do wpłacania wyższych kwot - minimalnym celem zbiórki jest milion dolarów, z czego zgromadzono już 693 tysiące dolarów.

Pieniądze zostaną po połowie rozdzielone pomiędzy International Medical Corps i Voices of Children. Pierwsza organizacja zapewnia medyczną pomoc ofiarom agresji na Ukrainę, a druga pomaga ukraińskim dzieciom zmagającym się z koszmarem wojny.

Zestaw składa się w sumie z 991 produkcji od 732 twórców - w paczce są zarówno tradycyjne gry wideo, jak i papierowe RPG, a wśród najważniejszych pozycji są platformówka Celeste, polska strzelanka Superhot, logiczne Baba Is You, przygodowe Backbone czy zręcznościowe Skatebird.

Naród ukraiński jest atakowany. Jako deweloperzy, chcemy tworzyć nowe światy, a nie niszczyć już istniejące. Właśnie dlatego połączyliśmy siły i zaprezentowaliśmy charytatywny pakiet, by pomóc Ukraińcom przetrwać tę trudną sytuację i wesprzeć w rozwoju po zakończeniu wojny” - piszą organizatorzy.

Jak podkreślono, ponad 600 tytułów nigdy nie było oferowanych w podobnych zestawach. Zaznaczono też, że wszystkie gry z kupionej paczki pobierzemy tylko z platformy itch.to. Akcja zakończy się 18 marca.

Zobacz także