Skip to main content

Prawie jak Red Dead Online. W Wild West Dynasty zbudujemy domek na prerii

Przygoda na Dzikim Zachodzie.

Wild West Dynasty zadebiutuje w lutym w programie Early Access na Steamie. Gracze zbudują własne ranczo i na przestrzeni pokoleń przekształcą je w całą osadę.

„Ameryka w latach 1800: Szlaki na Zachód. Osadnicy i pionierzy zapamiętale posuwają się bliżej i bliżej ku wybrzeżu Pacyfiku w poszukiwaniu lepszego życia, okazji do zrobienia interesów oraz przygody. Zakładają farmy, hodują bydło, kopią w poszukiwaniu złota lub budują osady i miasta” - czytamy w opisie.

Jednym z takich pionierów będzie gracz. „Zacznij jako samotny ocalały, znajdź miejsce w którym się osiedlisz i wspinaj się po szczeblach drabiny majątku ziemskiego” - zapewniają twórcy ze studia Moon Punch, odpowiedzialnego za wiele podobnych projektów: Medieval Dynasty, Lumberjack’s Dynasty, Farmer’s Dynasty... Widzimy pewien schemat.

Zagramy w perspektywie pierwszej lub trzeciej osoby, a poza budowaniem własnego ranczo - nieco w stylu Stardew Valley - w planach jest także rozbudowana kampania fabularna „z tuzinami misji, rozgałęzionych dialogów i konsekwencji podjętych decyzji”.

Do tego „rozległy otwarty świat z wieloma środowiskami, wypełnionymi niebezpieczeństwami, skarbami i tajemnicami”, opuszczone kopalnie i jaskinie, wielopoziomowe drzewko umiejętności, a później także zatrudnianie pracowników i przydzielanie im zadań.

Brzmi interesująco, lecz wydaje się, że brakuje komponentu multiplayer. W obliczu ogromnej popularności zabawy w sieciowe odgrywanie ról - choćby w Red Dead Online - aspekt ten z pewnością cieszyłby się sporą popularnością w produkcji tego typu. Może kiedyś.

Zobacz także