Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powstaje remaster najgorszej strategii z serii Commandos

Na PC i konsole.

Commandos 3: Destination Berlin nie zapisało się złotymi zgłoskami wśród fanów strategicznej serii, lecz po odświeżeniu „dwójki” firma Kalypso zapowiedziała, że pracuje nad remasterem i tej pozycji.

Rozgrywka z całą pewnością nie ulegnie zmianie. Nadal mamy więc do czynienia z wyjątkowo wymagającym przekradaniem się pomiędzy patrolami nazistów na kilku przygotowanych mapach. Twórcy zapowiadają współczesne sterowanie oraz interfejs użytkownika, a także odświeżone modele oraz tekstury.

Przyda się, ponieważ maksymalna rozdzielczość 800 × 600 czy brak jakichkolwiek opcji graficznych budził konsternację nawet w 2003 roku, gdy gra debiutowała. Narzekano też na małą liczbę etapów, czego zapewne poprawić się nie da.

Wszystko to sprawiło, że „trójka” jest dzisiaj często wymieniana jako najsłabsza odsłona cenionej serii. O Commandos: Strike Force wszyscy oczywiście zapominają, ponieważ - jak wiadomo - ta gra nie istniała.

Remaster pod tytułem Commandos 3 - HD Remaster ukaże się we wrześniu na PC (przez Steam), PlayStation 4, Nintendo Switch, a także na Xbox One, również w Game Passie.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze