Skip to main content

Powstaje gra o Włóczykiju z Muminków

„Muzyczna przygodówka”.

Włóczykij to kultowa postać ze słynnych „Muminków”. Okazuje się, że powstaje gra poświęcona znanemu bohaterowi.

Nad projektem pracuje norweskie studio Hyper Games. Produkcja określana jest jako „muzyczna przygodówka”, w której gracze staną przed zadaniem przywrócenia harmonii w Dolinie Muminków, po tym jak w krainie pojawiły się „groteskowe parki rujnujące naturalną równowagę” rejonu.

Snufkin: Melody of Moominvalley - bo tak nazywa się pozycja - połączy mechaniki gier w otwartym świecie z łamigłówkami, skradaniem i elementami melodycznymi. Tytuł powstaje z myślą zarówno o dzieciach, jak i dorosłych.

Zobacz na YouTube

Wcielając się we Włóczykija gracze zwiedzą Dolinę Muminków i postarają się zniszczyć „ohydne parki”. Przemierzając krainę odkryją sekrety i rozwiążą przygotowane przez twórców zagadki. Główny bohater skorzysta oczywiście ze słynnej harmonijki.

W trakcie przygody użytkownicy spotkają inne postacie z opowieści Tove Jansson i serialu animowanego - z każdą powiązana będzie określona historia i misja do wykonania. Autorzy obiecują grę bogatą w historię i okraszoną grafiką inspirowaną ilustracjami z książek.

Snufkin: Melody of Moominvalley ukaże się w 2023 roku na PC i bliżej niesprecyzowanych konsolach. W planach polska wersja językowa (napisy).

Zobacz także