Skip to main content

Powstaje film biograficzny o Snoop Doggu. Napisze go scenarzysta „Czarnej Pantery”

Drop It Like It’s Hot.

Powstanie pełnoprawny film biograficzny o Snoop Doggu, jednym z najpopularniejszych raperów na świecie. Scenariuszem produkcji zajmie się Joe Robert Cole, który rozpisał fabułę obu części „Czarnej Pantery” i „American Crime Story”.

Muzyk jest wielką gwiazdą hip-hopu, a jego kawałki „Drop It Like It’s Hot” czy „Young, Wild and Free” biją rekordy wyświetleń w różnych serwisach. Biografię, pod opieką Universal Pictures, wyreżyseruje Allen Hughes, autor takich widowisk, jak „American Pimp”, „Z piekła rodem”, „Księga ocalenia” czy „Zagrożenie dla społeczeństwa”.

- Długo czekałem na ten projekt, ponieważ chciałem wybrać odpowiedniego reżysera, idealnego scenarzystę i najlepszą wytwórnię filmową, z którą mógłbym współpracować, aby zrozumieć dziedzictwo, które staram się przedstawić na ekranie i pamięć, którą staram się po sobie zostawić - powiedział Snoop Dogg w rozmowie z magazynem Deadline.

Snoop Dogg wystąpił ostatnio w filmie „Dzienna zmiana” u boku Jamiego FoxxaZobacz na YouTube

Oficjalnie kariera rapera rozpoczęła się w 1992 roku, kiedy to pojawił się na debiutanckim solowym singlu Dr. Dre pt. „Deep Cover”. Od tamtej pory sprzedał ponad 35 milionów albumów na całym świecie i był 17 razy nominowany do nagrody Grammy. Współpracował z największymi gwiazdami rapu jak chociażby Wiz Khalifa, Tupac Shakur, Ice Cube, Eminem czy 50 Cent.

Zobacz także