Skip to main content

Ponad 150 procesorów przyklejonych do ciała - pomysł chińskiego przemytnika

Mężczyznę zdradził „nienaturalny” chód.

Chińscy celnicy zatrzymali mężczyznę, próbującego przemycić telefony i procesory marki Intel. Po kontroli okazało się, że zatrzymany przykleił do ciała taśmą klejącą 160 CPU.

Jak informuje portal Videocardz, zdarzenie miało miejsce w mieście Gongbei. Urzędnicy zwrócili uwagę na „nienaturalny” chód mężczyzny, który po zejściu z pokładu statku ominął portowe biuro opłaty cła i zamierzał szybko się oddalić.

Podejrzany miał przy sobie podzespoły Intel Core 11. i 12. generacji (opublikowane zdjęcia pokazują między innymi model Intel Core i5-12600KF) oraz szesnaście składanych smartfonów. Wartość zabezpieczonego towaru szacuje się na około 50 tys. dol. (ok. 215 tys. zł).

Część zarekwirowanych procesorów (źródło: weibo.com)

W opublikowanej na portalu Weibo informacji, chiński Urząd Celny nazywa mężczyznę „chodzącym procesorem” i przypomina, że wwożony do kraju bagaż powinien zawierać jedynie przedmioty na własny użytek.

Warto dodać, że jest to już druga w tym tygodniu udaremniona próba przemytu podzespołów komputerowych w Chinach. Wczoraj informowaliśmy o zarekwirowanym transporcie niemal sześciu tysięcy błędnie oznaczonych kart graficznych.

Zobacz także