Skip to main content

Polskie People Can Fly nie dostało pieniędzy ze sprzedaży Outriders

Chce wydawać gry samodzielnie.

Polskie PCF Group, kontrolujące studio People Can Fly, nie otrzymało pieniędzy, które Square Enix zobowiązało się wypłacać, jeśli sprzedaż Outriders osiągnie zakładany poziom.

W skrócie: jeśli wydana w kwietniu strzelanka wypracuje przychody pokrywające koszty produkcji, dystrybucji i promocji, PCF powinno zacząć co kwartał otrzymywać część dalszych zysków. Tak się jednak nie stało, więc budżet najwyraźniej jeszcze się nie zwrócił.

Zobacz na YouTube

„Nie dysponujemy żadnymi danymi dotyczącymi sprzedaży Outriders” - komentuje prezes PCF Group, Sebastian Wojciechowski. „Szacujemy ją na poziomie pomiędzy 2 a 3 mln egzemplarzy i zakładaliśmy, że jest to wynik zapewniający projektowi rentowność już w pierwszym kwartale sprzedaży”.

„Brak płatności ze strony wydawcy oznacza najpewniej, że zdaniem Square Enix tak jednak nie jest” - dodaje. „Nieosiągnięcie poziomu rentowności może także oznaczać, że koszty poniesione przez wydawcę są wyższe niż oczekiwaliśmy”.

Trwają prace nad dodatkami do Outriders

Mowa o sprzedaży w pierwszym kwartale po premierze Outriders, a więc w okresie kwiecień - czerwiec. Sytuacja ujawniana jest dopiero teraz, ponieważ minął 45-dniowy termin płatności.

Możliwe, że People Can Fly dostanie już tantiemy za następne kwartały, choć - w obliczu braku informacji na temat sprzedaży - nie jest to pewne. W przyszłości firma chce wydawać gry samodzielnie - dodano.

„Przed nami cały ogon sprzedażowy. Pracujemy nad dalszym wsparciem deweloperskim gry i mam nadzieję, że już niedługo będziemy mogli opowiedzieć o szczegółach. Liczymy też na dalsze działania promocyjne po stronie wydawcy. Mimo tych rozczarowujących informacji, wierzymy że jeszcze w tym roku do spółki trafią pierwsze tantiemy ze sprzedaży Outriders” - kończy Wojciechowski.

Zobacz także