Skip to main content

Polskie Alterborn zaoferuje nietypowe połączenie gatunków

RPG, Souls, strzelanie…

Studio Iron Lung z Warszawy zapowiedziało swój debiutancki projekt. Alterborn zapowiada się na interesujące połączenie gatunków: „od soulslike i roguelite po looter shooter”.

Premiera w trzecim kwartale przyszłego roku na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

Akcję obserwujemy w perspektywie trzeciej osoby, a wydarzenia toczą się w „wyjętym spod prawa świecie, nękanym przez tajemniczą plagę”. Gracz prowadzi postać znaną właśnie jako Alterborn.

Zobacz na YouTube

Przemierzymy „rozległe, dziwaczne pustkowia”, a gra czerpie inspiracje z wielu gatunków. Ręcznie tworzone elementy poziomów uzupełnią proceduralnie generowane sekcje, a podczas eksploracji i walki znajdziemy nie tylko coraz lepszy sprzęt, ale także „niezliczone znajdźki”, zapewniające bonusy.

W planach jest także „zawiły system relacji z kompanami” oraz poziom trudności, który dostosujemy przy pomocy indywidualnych mechanik gameplayowych zamiast okienka z kilkoma wyborami” - zapewniają deweloperzy.

Całość wydaje się więc przypominać połączenie Returnal, Outriders oraz Risk of Rain 2. Samo Iron Lung składa się z weteranów polskiej - i nie tylko - branży deweloperskiej, złożone z byłych pracowników Ubisoftu, Techlandu, CI Games, Bloober Team i tak dalej.

Zobacz także