Skip to main content

Polak stworzył grę inspirowaną Obcym. Hidden Deep już dostępne

Po sześciu latach prac.

Po sześciu latach prac, Łukasz Kałuski wydał wczoraj na Steamie nietypowy horror Hidden Deep, oferujący eksplorację i akcję w stylu filmów „Obcy”, ale w dwóch wymiarach.

Twórca - jedyny pracownik Cogwheel Software - wśród inspiracji wymienia także film „Coś” oraz strzelankę Half-Life. Zajmujemy się badaniem ogromnej placówki badawczo-górniczej, gdzieś pod dnem oceanu.

Zobacz na YouTube

„Grupa badaczy wykryła nieznane anomalie i zorganizowała wyprawę mającą na celu zbadanie tajemniczego zjawiska. Nagle po 681 dniach kontakt z naukowcami się urywa. Stajesz na czele drugiego zespołu: musisz dotrzeć na miejsce, dowiedzieć się, co się stało i uratować ocalałych - czytamy w opisie.

Hidden Deep oferuje zarówno tryb fabularny, jak i opcję kończenia wyzwań, w których zrealizujemy rozmaite cele na losowych poziomach także w ramach opcjonalnej kooperacyjnej.

Tytuł zadebiutował wczoraj na Steamie w cenie 53,99 zł, ale w programie Early Access. To oznacza, że część planowanych funkcji nie będzie jeszcze dostępna. Nieco dłużej poczekamy między innymi na całą opowieść czy na wspomniany co-op.

Zobacz także