Skip to main content

Podzespoły komputerowe taniej w RTV Euro AGD

Tylko do końca dnia.

W ramach cyklicznej promocji Hardware na wtorek, sklep RTV Euro AGD obniża ceny wybranych podzespołów komputerowych. To świetna okazja, aby bez dużych kosztów ulepszyć posiadane komponenty komputera. Poniżej zamieszczamy omówienie wybranych ofert.

Promocja trwa do 15.03 do godz. 23:45. Do naliczenia rabatu wymagany jest kod promocyjny, który podajemy obok ceny. Liczba produktów ograniczona.

Płyta główna to jeden z najważniejszych komponentów komputera. Oprócz tego, że „trzyma wszystko razem”, ten podzespół odpowiada za optymalne rozprowadzenie zasilania. Dobrej jakości płyta główna jest kluczowa, szczególnie jeśli preferujemy podkręcanie zegarów procesora - niskiej jakości sprzęt może wówczas doprowadzić do uszkodzenia CPU.

Kolejnym krokiem dla entuzjastów overclockingu jest dobór chłodzenia. Obecnie większość użytkowników skłania się ku chłodzeniu typu wodnego. Dawniej takie zestawy były duże, drogie i wymagały czasochłonnego montażu, jednak od czasu wprowadzenia konstrukcji all in one, tego typu konstrukcje stały się o wiele prostsze w obsłudze i tańsze.

Nie oznacza to jednak, że nie należy rozważyć klasycznego chłodzenia powietrzem. Dobrej jakości coolery zapewniają podobne temperatury pracy, co zestawy chłodzenia cieczą i kosztują przy tym mniej. Jedyną istotną wadą jest to, że zajmują o wiele więcej miejsca w obudowie.

Dobra obudowa ma nie tylko wyglądać zjawiskowo, ale przede wszystkim zapewniać dobry przepływ powietrza. W typowej konfiguracji, z przodu jednostki powinny znaleźć się duże otwory wentylacyjne do zasysania powietrza, a z tyłu i na górze wywietrzniki. Zapewnia to optymalną cyrkulację i najlepsze warunki chłodzenia.

Zasilacz to kluczowy komponent. Aby uniknąć problemów z działaniem sprzętu, powinniśmy wybrać jednostkę sprawdzonej firmy, z odpowiednimi certyfikatami i zabezpieczeniami.

Wszystkie produkty z działu IT-Hardware objęte promocją można znaleźć pod tym linkiem.


Czasami w naszych materiałach umieszczamy linki do ofert sklepów internetowych. Jeśli klikniesz i ewentualnie dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielką prowizję od transakcji.

Zobacz także